PARMAKSIZ ELDİVEN

Şimdi de sizlere yeni eldivenimi tanıtayım. Kış bitti ama ancak yapabildim. hep aklımdaydı şekli şemali planlamıştım ama bir türlü elim değmemişti. Umarım Beğenirsiniz.Umarım Beğenirsiniz. Buyrun.
Parmaksız yeni eldivenimi krem montumla çok yakıştırdım.
Yapılışı:
nako bonbon ip 3,5-4 no şiş
20 ilmekle başladım. önce 5 sıra kadar bi düz bi ters lastik yaptım. ön 10 arka 10 yani.isterseniz dümdüz de yapabilirsiniz ben örgü modeli koydum.
önüne modeli için; 7 düz, 2 ters, 6 düz(burgusu için), 2 ters, 3 düz sonra arka için 10 düz. 6-7 sırada bir burgu için 6 düzün olduğu yerde ilmekleri çıkartıp 3er ilmeklerin yeri değişcek ve burgu olcak.
parmağa kadar (lastikten sonra 8-9 sıra) örüyoruz. parmak yapmak için ön tarafın son 3 düzünü yapınca 1 ilmek artırıyoruz. sonra her düz sırada artırdığımız yerin bir sağından bir solundan ilmek artırıyoruz. artırılan ilmekler 15 tane olunca yani8. sırasında , parmak olacak 15 ilmek kısmını artık iki sıra ters yapıyoruz. örgünü geri kalanını normal örüyoruz. parmak iki sıra ters olunca o 15 ilmeği kesicez. toplamda yine 20 ilmek kalacak ve örgüye devam etcez 15 sıra sonra iki sıra ters yapıp kesip yandan dikicez. bitti.
Sol el için modeli ters tarafına koyacağız.
Takıldığınız yerlerle ilgili yardımcı olmaya çalışırım kolay gelsin;)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !